LG G2 – Lineage OS 14.1

Na konci roku 2016 „skončila“ nejznámější komunitní ROM Cyanogen Mod (CM) založená na operačním systému Android. Během ledna 2017 se povedlo komunitě plně rozjet vývoj Lineage OS (LOS), který je přímí pokračovatel CM. Za popularitu CM můžou především sami výrobci telefonů tím, že se na pravidelné aktualizace z velké části úplně vykašlali. Dnes už je naštěstí situace lepší.

Já sám jsem CM poprvé a dlouhou dobu používal na svém první chytrém telefonu SGS (Samsung Galaxy S). Nyní mám telefon LG G2, který již žádné nové aktualizace od výrobce nedostává. Už asi rok jsem  LG G2 používal s operačním systémem CM 13 (Android 6). A nyní koncem ledna se LG G2 konkrétně varianta D802 dočkala oficiálního LOS 14.1 (stahovat můžete zde), který je založený na Androidu 7.1.1. Následující video ukazuje jak LOS 14.1 běží na mém LG G2.

3 komentáře u „LG G2 – Lineage OS 14.1“

  1. Ahoj, chcem sa spytat ci funguje na LGG2 LOS14.1 vsetky funkcie.
    Ci mam este cakat na nejaku inu verziu. dakujem za odpoved.
    Mam 16G verziu a teraz tam uz mam malo miesta, bude tam viac miesta po instalacii LOS 14.1?

    1. Ahoj, mělo by fungovat vše, ale celková odladěnost a stabilita systému mi ještě nepřišla úplně nejlepší. Občas spadlo wifi připojení a OTA aktualizace nefungovali dobře. Já se vrátil k CM13, ale možná, že dnes už je vše odladěné.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *